ASSA - Dezinfekcia vzduchotechniky, klimatizácie a rekuperácie ozónom

Dezinfekcia vzduchotechniky, klimatizácie a rekuperácie ozónom

Dezinfekcia vzduchotechniky, klimatizácie a rekuperácie ozónom

Dezinfekcia ozónom? Je to správna voľba?

Ozón (O3) je prírodný plyn, skladá sa z 3 atómov kyslíka. V prírode vzniká vo vzduchu pri búrkach. Ozón má mimoriadne dezinfekčné a oxidačné vlastnosti, a nespôsobuje žiadne alergické reakcie či dýchacie problémy na rozdiel od iných bežne používaných prostriedkov pre dezinfekciu (chlór, alkohol). Je vysoko nestabilný a po krátkom čase sa rozpadá na kyslík. Ozón je pre ľudský organizmus neškodný. Svoje využitie si našiel v potravinárskom priemysle, poľnohospodárstve (chovy - rýb, dobytka, hydiny), úpravovniach vody a skladovaní.

Ozón reaguje 300-krát rýchlejšie a je 80-krát účinnejší ako chlór. Dezinfekcia vody chlórom s 1mg/l bude vyžadovať čas pre účinok 75 minút. Dezinfekcia vody Ozónom za rovnakých podmienok, vyžaduje čas 45 sekúnd pri rovnakej účinnosti dezinfekcie 99,9 %. 

 

Hlavné výhody

- dokonalá dezinfekcia a dezodorizačný účinok

- bezpečné a neškodné (čistí vzduch aj vodu)                                

- tvorba ozónu priamo na mieste 

- okamžitý účinok

- ekologické

- nezanecháva vedľajšie produkty svojho pôsobenia (povlaky, vlhkosť, alebo prípadné poškodenie materiálov)

- bez akýchkoľvek dlhotrvajúcich vedľajších účinkov na zdravie človeka

 

Krátkodobé reakcie ľudského organizmu na prostredie s vysokou koncentráciou ozónu sú bolesti hlavy, bolenie v krku, dráždenie v očiach a v nose. Po opustení priestoru rýchlo odznejú všetky symptómy. Žiadne dlhodobé negatívne účinky ozónu neboli detekované.

 

Na rozdiel od chlóru, ozón v primeranej koncentrácii v prípade kontaktu so živým tkanivom ozdravuje, prekrvuje a dôkladne dezinfikuje.

 

Bežné použitie generátora ozónu

- dezinfekcia áut (a iných dopravných prostriedkov)

- dezinfekcia vzduchotechniky

- dezinfekcia rekuperácie

- dezinfekcia klimatizácie

- dezinfekcia hotelov, hotelových izieb

Generátor ozónu mini

 

U nás si môžete objednať dezinfekciu generátorom ozónu, alebo si zakúpiť vlastný a do prevádzky zariadenia Vás zaškolíme. Pre vytvorenie cenovej ponuky k predaju generátora ozónu, alebo ionizovaniu priestorov nás prosím kontaktujte.