ASSA - Jablotron Futura + CoolBreeze môžu nahradiť klimatizáciu aj u Vás doma

Jablotron Futura + CoolBreeze môžu nahradiť klimatizáciu aj u Vás doma

Jablotron Futura + CoolBreeze môžu nahradiť klimatizáciu aj u Vás doma

Chladenie rodinného domu je súčasťou moderného systému od Jablotronu

Ak staviate rodinný dom, určite premýšľate, ako si zabezpečiť komfort počas letných horúčav. Pravdepodobne si uvedomujete, že izolácia Vášho domu v ňom bude zadržiavať teplo v zime aj v lete. Možno ste sa rozhodli spomaliť ohrievanie domu tým, že zatienite presklené plochy - napríklad žalúziami alebo presahom strechy. Lenže to všetko nemusí stačiť, dom sa aj tak bude ohrievať, či už prirodzenými činnosťami vo vnútri alebo vetraním. Ale o klimatizácií nechcete ani počuť?

Potom presne pre Vás je stvorená zostava rekuperačnej jednotky Futura a entalpického chladiaceho modulu CoolBreeze.

Čo je CoolBreeze

Modul CoolBreeze sa skladá z tepelného čerpadla s výmenníkom umiestneným v systéme vzduchotechniky. Zaisťuje ohriatie, alebo ochladenie čerstvo privádzaného vzduchu. CoolBreeze v spojení s rekuperačnou jednotkou Jablotron Futura Vám v letnom období prinesie:

1. výrazné ochladenie a odvlhčenie privádzaného čerstvého vzduchu, z toho vyplýva, že nebudete vpúšťať do interiéru teplý vzduch pri vetraní, ale interiér sa aj tak schladí privádzaným vzduchom.

2. veľmi nízku celkovú spotrebu modulu v porovnaní s dosiahnutým ochladením a odvlhčením privádzaného čerstvého vzduchu.

Technicky unikátne riešenie využíva kombináciu (I) konvenčného chladenia výparníkom a (II) adiabatického chladenia odparovaním kondenzátu v riadenom entalpickom výmenníku. Preto má zostava s rovnakými výkonovými parametrami zhruba polovičný chladiaci agregát = menšie, tichšie a lacnejšie.

Príklady použitia dokazujú, že v nízkoenergetických domoch dokáže CoolBreeze úplne nahradiť potrebu klimatizácie. V reverznom chode dokáže CoolBreeze pokryť 50-70% potreby tepla nízkoenergetického domu (nedoporučuje sa ako jediný zdroj tepla). Je teda aj veľmi efektívnym spôsobom vykurovania, najmä v kombinácii s doplnkovým elektrickým sálavým kúrením (teplovodným alebo priamovýhrevným).

Jedinečná Futura

Zostava rekuperačnej jednotky Futura s chladiacim modulom CoolBreeze je technicky úplne odlišná od bežného štandardu na trhu. Všetky zariadenia Jablotron sú pripojené k cloudovému systému, ktorý v reálnom čase monitoruje hlavé prevádzkové dáta. Tieto nespochybniteľné údaje od skutočných zákazníkov sú dostatočným argumentom. Preto stále viac odborníkov uznáva jedinečnú funkčnosť zostavy Futura a CoolBreeze.

Je síce možné, že aj Vy od svojho architekta, projektanta alebo energetického špecialistu počujete:

- " To nemôže fungovať!"

- " Výkon chladenia rekuperačných jednotiek nie je dostatočný."

- " Budete potrebovať oveľa výkonnejšiu klimatizáciu."

- " Riešenie Jablotronu musíte nahradiť inou jednotkou s cirkuláciou."

 

Je tiež jasné, že riešenie Jablotron nemožno aplikovať paušálne vždy a bez dôkladného zváženia. Použitiu CoolBreeze budú brániť príliš veľké tepelné zdroje, teda kombinácia nedostatočného zateplenia, absencia zatienenia a nadštandartne veľké presklené plochy.

Vo väčšine nízkoenergetických rodinných domov však bude použitie CoolBreze možné a žiaduce, a to vďaka :

-perfektnému zatepleniu domov a tiež minimálnym tepelným zdrojom 

-kvalitnému architektonickému riešeniu zatienenia presklených plôch orientovaných na južnú stanu

-bezkonkurenčnému pomeru cena/výkon - chladenie ako súčasť štandardu

Na reálne inštalovaných systémoch Futura + CoolBreeze sme zistili, že ich prevádzka vždy splní očakávania jeho užívateľov.

1. Zákazníci nevyžadujú extrémne chladenie a k letnému komfortu pristupujú so zdravým rozumom, t.z. že teplota interéru v lete je prirodzene vyššia ako v zime.

2. Výkon CoolBreeze na prvý pohľad nepôsobí oslnivo. V skutočnosti však víťazí dlhodobou prevádzkou po celý deň, pretože užívateľa nijako neruší. Zákazníci preferujú mierne chladenie počas celého dňa pred agresívnym nárazovým chladením.

3. Zákazníci vnímajú aj odvlhčenie privádzaného vzduchu (až 50% celkového obsahu vody), čo pocitovej teplote uberá ďalšie 2 - 3 stupne.

4. Výkon CoolBreeze sa prirodzene prispôsobuje vonkajším podmienkam. Účinok adiabatickej zložky ( chladenie odparovaním kondenzátu ) bude tým väčší, čím vyššia bude teplota vonkajšieho prostredia.

 

Máte záujem o vypracovanie nezáväznej cenovej kalkulácie? Ozvite sa, radi Vám pomôžeme.