ASSA - Splitová alebo multi splitová klimatizácia?

Splitová alebo multi splitová klimatizácia?

Splitová alebo multi splitová klimatizácia?

Splitová klimatizácia

Je typ klimatizačnej jednotky, ktorá pozostáva z jednej vnútornej jednotky a jednej vonkajšej jednotky. Systém splitovej klimatizácie je najvhodnejší pre chladenie jednej miestnosti. Ak chceme chladiť pomocou splitov veľký objekt respektíve viacero miestností, tak je nutné týchto systémov nainštalovať viac. Ak nie je problém s estetikou (vonkajšie jednotky na obvodovej stene) je to v niektorých prípadoch ekonomickejšie riešenie v porovnaní s multisplitom.

Splitová klimatizácia je najčastejšia alternatíva chladenia obytných priestorov. Predovšetkým vďaka priaznivej cene. Veľkou výhodou pri umiestnení tejto klimatizácie centrálne je chladenie (aj priľahlých priestorov), bez toho aby ste priamo pociťovali prúdenie chladného vzduchu. Vďaka prirodzenému prúdeniu chlad pomaly preniká do celého obytného priestoru a vytvára Vám príjemnú klímu ak je umiestnenie ideálne. 

Multi splitová klimatizácia

Tieto klimatizácie pozostávajú z minimálne dvoch a maximálne piatich vnútorných jednotiek napojených na jednu vonkajšiu. Využitie nachádzajú hlavne v rodinných domoch kde je potreba chladiť viacero miestností. Vnútorné jednotky sa umiestnia priamo do miestností, ktoré je potrebné chladiť a prepoja sa s jednou centrálnou vonkajšou jednotkou. Pri takomto riešení je efektivita chladenia veľmi vysoká a požadovanú teplotu dosiahnete veľmi rýchlo.

Výhodou multi splitových klimatizácií je aj fakt, že dokážeme pripojiť najrôznejšie prevedenia klimatizačných jednotiek a tak Vám nakombinovať tú najvhodnejšiu variantu, v ktorej sa bude spájať dizajn aj funkčnosť. Samozrejmosťou je samostatné ovládanie každej vnútornej jednotky.

Mýtom týchto zariadení je vysoká spotreba. Veľké zariadenie (vonkajšia jednotka) musí mať veľkú spotrebu. Nie je tomu tak! Vonkajšia jednotka dokáže plynulo regulovať svoj výkon na základe požiadaviek užívateľa. Za túto funkcionalitu vďačí inverterovej technógií, ktorá je veľmi úsporná a dodáva zariadeniu len taký výkon aký je v danom momente potrebný. 

 

 

Systémy obsahujúce napojenie viacerých vnútorných jednotiek ( viac ako 5 vnútorných klimatizačných jednotiek ) na jednu vonkajsiu klimatizačnú jednotku sú bežnou praxou. Využívajú sa hlavne pri väčších objektoch ( veľké rodinné domy, administratívne budovy, výrobné haly, hotely a iné objekty ). Ideálny systém pre objekt radi odkonzultujeme s Vami priosobnom stretnutí. 

Kontaktujte nás